Într-un meci disputat intens, Dinamo a reușit să obțină un punct în fața echipei Sepsi Sfântu Gheorghe, scorul final fiind de 1-1. Partida, desfășurată în cadrul etapei a treia a SuperLigii României, a adus momente de suspans și răsturnări de situație pentru fanii ambelor echipe.

Prima repriză a fost controlată de gazde, Sepsi dominând jocul și reușind să deschidă scorul prin Florin Ștefan. Acesta a înscris în prima parte a meciului, ducându-și echipa în avantaj la pauză, cu 1-0. Covăsnenii au demonstrat o formă solidă și o organizare excelentă pe teren.

După pauză, Dinamo a revenit cu o nouă atitudine. Motivați și hotărâți să schimbe soarta jocului, ”câinii roșii” au ieșit de la vestiare mult mai deciși. Antrenorul Zeljko Kopic a făcut câteva schimbări inspirate, inclusiv introducerea lui Petru Neagu, care a reușit să marcheze golul egalizator. Astfel, Dinamo a reușit să plece de la Sfântu Gheorghe cu un punct important.

Andrei Nicolescu a anunțat noi transferuri la Dinamo

În afara terenului, Dinamo traversează o perioadă agitată pe piața transferurilor. Andrei Nicolescu, administratorul special al clubului, a anunțat că echipa va mai face două sau trei transferuri în perioada imediat următoare. Cu 3 puncte acumulate în primele două meciuri din SuperLigă, Dinamo a avut un start de sezon mixt. După o înfrângere dureroasă cu CFR Cluj, scor 2-3, unde au condus cu 2-0, alb-roșii s-au revanșat cu o victorie categorică împotriva Petrolului, scor 4-1, pe stadionul ”Arcul de Triumf”.

Înaintea meciului cu Sepsi, Nicolescu a menționat că clubul din Ștefan cel Mare va anunța în scurt timp un nou transfer, cel cu numărul 11 din această vară. Deși nu a oferit detalii despre identitatea noului jucător, se așteaptă ca acesta să aducă un plus de valoare echipei.

”Suntem foarte aproape. Avem toate lucrurile asumate, detaliate și bifate. Așteptăm doar ca jucătorul să își închidă problemele pe care le are. Duminică sau luni se va anunța.

După transferul de duminică sau de luni, vom mai face unul sau două. Nu e chiar o promisiune, sper să se rezolve.

Vom mai încerca unul sau două transferuri. La momentul actual credem că vom avea un lot competitiv și echilibrat. Să vedem dacă prognoza se va confirma”, a spus Andrei Nicolescu într-o intervenție în direct la Digi Sport Matinal.

Partida cu Sepsi a arătat că Dinamo are potențial și resurse pentru a se lupta de la egal la egal cu adversari puternici. Cu o strategie de transferuri bine pusă la punct și o echipă determinată, viitorul se arată promițător pentru formația din Ștefan cel Mare. Rămâne de văzut cum vor evolua lucrurile în următoarele etape ale sezonului.